تاثیر روغن زیتون در پیشگیری از ابتلا به دیابت

ما به طور مداوم می‌گوییم که روغن زیتون برای سلامتی ما مفید است و چرا باید در هر کابینت آشپزخانه وجود داشته باشد. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که روغن زیتون می تواند از مبتلا به بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی‌ و دیابت جلوگیری کند.علاوه بر این‌، روغن زیتون نیز دارای مزایای زیبایی مراقبت از پوست و مو نیز هست زیرا می تواند به مرطوب شدن موها‌، مبارزه با شوره سر و همچنین از پوست شما محافظت کند. از این گذشته‌، یک منبع بسیار غنی از اسیدهای چرب امگا 3‌، ویتامین E و آنتی اکسیدان ها است. با این حال‌، بسیاری از ما از انواع مختلف روغن زیتون در دسترس و اینکه کدام نوع آن مناسب پخت و پز یا پوست و موی هست آگاه نیستیم.
قبل از اینکه روی روغن زیتون سرمایه گذاری کنید و قبل از نهایی کردن یک محصول، مدتی از آن استفاده کنید. همچنین دانستن در مورد انواع مختلف روغن زیتون و اینکه برای چه مواردی باید استفاده شود بسیار مهم است. Deepshikha Agarwal ، متخصص تغذیه و متخصص تغذیه ورزشی می گوید: “روغن زیتون گران است و اگر به طور صحیح استفاده نشود ، هیچ اثر مفیدی نخواهد داشت.”
امروزه، روغن زیتون‌های ترکیبی مختلفی نیز وجود دارد‌، مانند روغن زیتون سویا‌.
Agarwal می افزاید:با این حال ، من به هر یک از مشتری هایم پیشنهاد نمی کنم که به روغن زیتون سنتی بچسبند.
چهار نوع رایج از روغن زیتون موجود در هند است که آگروال می گوید قبل از تصمیم گیری در مورد اضافه کردن روغن زیتون به رژیم غذایی و روال زیبایی خود باید بدانید:
روغن زیتون فرابکر
این گرانترین نوع روغن زیتون است، زیرا از بالاترین کیفیت نیز برخوردار است. روغن زیتون فرابکر کاملا تصفیه نشده است و پایین‌ترین سطح اسیدی را نسبت به دیگر انواع روغن زیتون دارد. هم چنین غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند و دارای بیش‌ترین میزان مواد معدنی و ویتامین یافت‌شده در زیتون هستند.این روغن گران‌قیمت را فقط برای سالاد مصرف کنید چون در مقایسه با دیگر روغن‌ها، نقطه دود بسیار پایینی دارد.این یعنی حتی اگر در دماهای بسیار پایین پخته شود، می‌تواند بسوزد.از روغن زیتون فرابکر برای تهیه سالاد استفاده بکنید و یا فقط آن را بر روی غذاهای سرد بریزید و یا آن را به مقداری از نان خود اضافه بکنید. روغن زیتون فرا‌بکر معمولا به رنگ طلائی است و طعم مشخصی به غذای شما می‌دهد.
روغن زیتون خام
بعد از روغن زیتون فرا‌بکر، روغن زیتون خام بهترین گزینه است.همچنین نوعی از روغن زیتون تصفیه نشده است که به معنی عدم استفاده از مواد شیمیایی یا گرما در هنگام استخراج روغن است. تنها تفاوت بین روغن زیتون فرابکر و روغن زیتون خام، میزان اسیدیته اولئیک کمی بالاتر است.
روغن زیتون فرابکر، همچنین می تواند برای پخت استفاده شود. با این حال، از استفاده روغن زیتون برای سرخ کردن مواد غذایی پرهیز کنید. ‘استفاده از روغن زیتون برای سرخ کردن مواد غذایی عمیق توصیه نمی‌شود ، زیرا نقطه دودش کم است.
اگر مجبورید غذا را عمیق سرخ کنید، از روغن سبوس برنج خودداری کنید، زیرا اسیدهای چرب اشباع در این ماده کم است.
روغن های زیتون ویونیروغن زیتون تصفیه شده
روغن زیتون تصفیه شده معمولاً در بیشتر فروشگاه های مواد غذایی هند وجود دارد و از روغن زیتون فرا بکر نیز ارزانتر است.با این حال، در مقایسه با روغن زیتون فرابکر، از نظر ویتامین ها‌، مواد مغذی و حتی طعم و مزه کمتری دارد.از آنجا که فاقد آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی مهم روغن زیتون فرابکر است‌، شما هیچ گونه تلخی در طعم آن را مشاهده نمی کنید.با این حال‌، این برای اهداف پخت و پز مناسب است و می توان از آن برای تهیه غذاهای هندی نیز استفاده کرد.
روغن زیتون خالص
روغن زیتون خالص، ترکیبی از روغن زیتون فرابکر و تصفیه شده است.همچنین از نظر ارزش غذایی، در مقایسه با روغن زیتون فرابکر کم است و آگاروال استفاده از آن را به عنوان روغن مو و پوست به جای اهداف پخت و پز توصیه می کند.
ترجیح داده می شود، روغن زیتون خالص برای پخت و پز استفاده نشود، زیرا وقتی گرم می شود، بویی متمایز دارد که غیر قابل هضم است
با این حال، برای پوست سر، مو و پوست شما عالی است.” شما می‌توانید از روغن زیتون برای رهایی از شوره سر و خشکی پوست استفاده کنید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت فرآوری سبوس کندوج محفوظ می باشد .