درباره خواص و فواید کانولا بیشتر بدانیم

درباره خواص و فواید کانولا(کلزا) بیشتر بدانیم
کانولا یک گزینه محبوب برای روغن گیاهی سالم و مقرون به صرفه
اما واقعاً چیست؟ می دانیم که از یک گل زرد زیبا ساخته شده است. (خوب ، شاید شما آن را نمی دانستید.) مزارع گل این گیاه گل یک منظره چشم نواز ایجاد می کند.
روغن کلزا چیست؟ آیا روغن کلزا یک انتخاب سالم است؟
ما جواب هایی برای این سوال ها پیدا کردیم.
ابتدا باید بدانید که باید از کانادایی ها بخاطر کانولا تشکر کنیم.
این روغن اولین بار توسط کانادایی‌ها تولید شد. در حقیقت، کلمه کلزا ترکیبی از کلمات “کانادایی” و “روغن” است. قبل از تولید کلزا، کانادا بیشتر روغن پخت‌وپز خود را از خازج از مرزهای این کشور وارد می کرده ‌است که این چیزی است که الهام‌بخش توسعه آن‌ها از این گیاه می‌شود.گیاه کلزا برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ در چمن‌زار توسط دانشمندان دانشگاه مانیتوبا پرورش داده شد. آنها گیاه کلزا را برداشتند و از روشهای سنتی تولید برای از بین بردن اسید اروسیک و گلوکوزینولاتهای موجود در کلزا استفاده کردند.
کانولا اکنون در سراسر جهان پرورش یافته است. برای استفاده از نام تجاری کلزا ، این محصول باید حاوی بیش از 30 میکرومول گلوکوزینولات‌ها و کمتر از 2 درصد اسید اروسیک باشد.در سایر نقاط جهان،کانولا و کلزا به طور نادرست نام گذاری شده اند، که باعث سردرگمی در مورد تفاوت کانولا و کلزا می شود.
روغن از دانه‌های ریزتهیه می شود.برای تهیه روغن کانولا‌، ما به دانه ها احتیاج داریم. اما ابتدا باید منتظر بمانیم تا گل‌ها از بین بروند. پس از گرده افشانی گل‌ها ، گلبرگ‌ها ریخته و شکل غلاف به خود می‌گیرند.
در داخل غلاف دانه های ریزی است که تقریباً 20 تا 30 دانه در غلاف وجود دارد.
هر دانه‌ریز حاوی 42-43 درصد روغن شکل است که آن را به یک محصول واقعاً کارآمد تبدیل می‌کند.دام‌ها از کلزا تغذیه می‌کنند.این روغن اسید چرب ترانس پایین و چربی‌های غیراشباع‌نشده بالایی، دارا می باشد.این یک انتخاب سالم است
پس از پرس کزدن دانه برای روغن‌، استفاده دیگر دانه ها برای خوراک حیوانات (دام‌ها) می‌باشد. در حقیقت‌، ایالات متحده آمریکا بیش از 50 درصد از وعده‌های غذایی کلزا حاوی پروتئین دام ها را ازکانادا وارد می کند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت فرآوری سبوس کندوج محفوظ می باشد .