شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> اخبار >

اخبار

٧٠٠ هکتار از زمین های ایرانشهر زیر کشت کلزا رفت
مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: ٧٠٠ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به زیر کشت کلزا رفته که نسبت به پارسال صددرصد افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، مجید فیاضی اظهار داشت: ایرانشهر از مناطق مستعد کشت کلزا در استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود به طوری که در سال زراعی ۹۸-۹۹ با برنامه ریزی های بعمل آمده کشت این دانه روغنی افزایش چشمگیری یافته است.  
هند به دنبال کاهش واردات پالم از مالزی
مقامات هندی اعلام کردند که در واکنش به انتقاد رهبر مالزی از اقدامات هند در کشمیر، دهلی نو قصد دارد واردات تعدادی از کالاها از جمله روغن نخل یا پالم را از این کشور کاهش دهد. شبکه خبری “ان دی تی وی” روز شنبه نوشت: یک مقام هندی که نخواست نامش فاش شود، گفت: هند به دنبال محدود کردن واردات روغن پالم از مالزی و همچنین سایر محصولات از این کشور است.
ارزآوری ۲ میلیارد دلاری صادرات بخش کشاورزی
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به سهم ۱۰.۹۷درصدی بخش کشاورزی از صادرات غیرنفتی کشور در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۸ گفت: در پنج‌ماهه نخست امسال، محصولات بخش کشاورزی و غذا با وزن تقریبی دو میلیون و ۵۰۴هزار تن، به ارزش یک میلیارد و ۹۵۲میلیون دلار، به کشورهای عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، پاکستان، فدراسیون روسیه، هند، ترکیه، ترکمنستان، آلمان و برخی کشورهای آسیای شرقی صادر شد.
5 راهکار بهبود عملکرد کشت ذرت در ایران
ذرت یکی از محصولات کشاورزی پرمصرف در ایران است. گرچه کشت ذرت در کشور در بخش‌های مختلفی دنبال می‌شود اما این میزان کشت جوابگوی نیاز داخلی نیست و به ناچار باید بخشی از نیاز داخلی از طریق واردات تامین شود. در این زمینه طی سال‌‎های اخیر با تشدید بحران آب، سطح زیر کشت ذرت هم به عنوان محصولی با نیاز آبی بالا کاهش یافته که این روند، تشدید واردات را رقم زده است.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت فرآوری سبوس کندوج محفوظ می باشد .